Facebook przypomniał mi o ważnych sprawach

Facebook ma bardzo użyteczną funkcję przypominania o wydarzeniach, które odbyły się okrągłe lata temu. Bardzo często możemy sami być zaskoczeni tym, czym się dzieliliśmy w przeszłości na fejsbukowej tablicy. Przed 2 laty napisałem post, który przy okazji takiego przypomnienia sam przeczytałem z ciekawością. Podzielę się i tutaj 🙂

###

Nigdy nie spotkałem osoby, która by mi powiedziała „ja to za wcześnie znalazłem/am Boga w swoim życiu”. Spotkałem za to sporo osób, które się dziwiły, że można czytać Biblię, podchodzić do niej poważnie i pokładać całą nadzieję i ufność w tym, co zrobił dla mnie Jezus Chrystus. Największe zdziwienie wynikało chyba z tego, że nie jestem śmiertelnie chory, ani nie jestem w później starości swojego życia.

A jak jest postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd; Tak też Chrystus raz ofiarowany na zgładzenie grzechów wielu, drugi raz ukaże się bez grzechu tym, którzy go oczekują dla zbawieni [List do Hebrajczyków 9:27-28]

Kochani, nie wiemy, ile jeszcze zostało przed nami życia. A gwarantuję, że na każdego ten czas przyjdzie. Dzisiejszy świat pomija temat śmierci, a gdy ktoś bliski umiera, to temat się szybko zamyka. A przecież jedyna rzecz, która jest w życiu pewna, to właśnie jest śmierć… Żyjemy tak, jakby miało nie być śmierci, a umieramy tak, jakbyśmy nigdy nie żyli. Absurd. Zwolnij.

Wg Biblii każdy człowiek ma dług, którego nie jest w stanie spłacić.

Każdy z nas zgrzeszył, a Biblia mówi wprost, że Bóg nie może przebywać z takim człowiekiem na wieczność. To jest zła nowina – naszym „wkładem” jest grzech, a po śmierci będzie sprawiedliwy sąd. Jest to duży problem. Bo jak tu pogodzić to, że Bóg jest sprawiedliwy, ale jest też miłosierny? Ale gdzie duży problem, tam i jeszcze większe rozwiązanie tego problemu.

Więcej – Biblia gwarantuje pewność ratunku, jeśli tego zechcesz. Dla jasności, słowo „uratowanie” znaczy „zbawienie”, jakbyś kiedykolwiek zastanawiał się, „o czym do mnie tu mówią”. Teraz już, wiesz, od czego jest potrzebny ratunek 🙂 .

Gdzie jest zła nowina, tam pojawia się też dobra nowina – Bóg przygotował swojego Syna, Jezusa Chrystusa, który jako jedyny mógł być ofiarą za nas, bo nie uczynił nic złego pomimo, że miał takie same ku temu okazje jak my. Ponadto, będąc niewinnym, został zabity, świadomie biorąc na siebie grzechy każdego z nas. Więcej – On zmartwychwstał, pokonując grzech i śmierć. To jest klucz do życia wiecznego. A ta informacja jest zwana Ewangelią 🙂 .

List do Rzymian 3:23-24 – Wszyscy bowiem zgrzeszyli i są pozbawieni chwały Boga; A zostają usprawiedliwieni darmo, z jego łaski, przez odkupienie, które jest w Jezusie Chrystusie.

List do Rzymian 10:9 – Jeśli ustami wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swoim sercu, że Bóg wskrzesił go z martwych, będziesz zbawiony.

Ewangelia Jana 3:16-17 – Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Bo Bóg nie posłał swego Syna na świat, aby potępił świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.

Pokładasz ufność w obrządkach, w tradycji, w jako-takim przestrzeganiu wybranych nakazów lub w byciu jako-takim moralnym człowiekiem? Cóż… to wszystko na nic. Jest tylko jedna droga. I sam Jezus to mówił.

Ewangelia Jana 14:6 – […] Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie.

Ja zdecydowałem zapoznać się z Bogiem, zanim będzie „za późno” 🙂

###

Obecnie mija już 5-ty rok mojej „sztamy” (przymierza) z Bogiem 😉

Niedawno zmarła bliska mi osoba. Chłopak umarł na raka w wieku 32 lat. W ostatnim roku swojego życia odnalazł Boga. Odchodził jak bohater wiary, wiedząc gdzie idzie. Mówił, że gdyby wszyscy mieli jego perspektywę, nie smuciliby się. Zadbał o wszystkie „przyziemne” rzeczy przed śmiercią. Modlił się o innych, aby i oni spotkali w swoim życiu Jezusa i podążali za nim w codziennym życiu. W swoim cierpieniu nie narzekał. Chciałbym mieć go w pamięci, pamiętając, że on już jest na zawsze z Bogiem. Zdążył przyjąć wyciągniętą przez Boga rękę. Wybrał zaufanie Jezusowi, który świadomie dał się za niego zamordować. Dokonał najważniejszego dobrego wyboru w swoim życiu, a teraz już jest na zawsze bezpieczny z Bogiem 🙂